Blog sitemiz 25 Ekim 2013 tarihinde hizmete girmiştir. 

DersHocam öğretmenlerin mesleki gelişime yönelik paylaşımlar yapabilecekleri yeni bir sitedir. Sitede değerli meslektaşlarımız mesleki bilgi ve tecrübelerini  , sınıf içerisindeki kendilerine özgü uygulamalarını , sınıfta çekmiş oldukları etkinlik videolarını , etkinlikleriyle ilgili diğer öğretmenlerimizle paylaşmak istedikleri fotoğrafları , kullandıkları yöntemleri ,  materyalleri, sunuları, dökümanları …Kısacası her türlü bilgi belge ve tecrübelerini sunabilecekleri bir platformdur.
Ayrıca sitede Milli eğitim bakanlığının uygulamaları, Eğitim Fakülteleri , Mesleki Gelişim , Bakanlık Politikaları , Güncel Eğitim Uygulamaları, Çocuk Yetiştirme , Öğrenci Davranışları , Okullar… Kısacası eğitime dair tüm konularda makaleler yazarak bunları ana sayfamız üzerinden bütün meslektaşlarımıza ulaştırabilirsiniz.
Forum bölümünde Comenius Projeleri, Erasmus Programı , Grundtvig Programı , Leonardo Da Vinci Projeleri ve diğer projeler hakkında paylaşımlarda bulunabilir ve bu projeler ile ilgili her türlü sorunuza deneyim meslektaşlarımızdan yanıtlar alabilirsiniz. Ayrıca  forum bölümünde farklı  konularda da paylaşımlarda bulunmanız mümkün.
Sitemizde köşe yazarı olarak, istediğiniz konuda fikirlerinizi diğer meslektaşlarımıza sunmanız mümkündür. Ayrıca site yönetimi mesleki gelişim adına Dünya gündeminden konuları , yazıları , makaleleri , araştırma sonuçlarını ve benzeri dosyaları paylaşarak size sunacaklardır.
Yazımızdan da anlaşılacağı üzere amacımız öğretmenlerimizin birbirleriyle etkileşim kurarak çantalarındaki o çok değerli bilgileri bizlerle paylaşmalarını sağlamaktır.
Bunların yanında eğitim gündemine dair önemli gelişmeler  de yer alacaktır. Öğretmenler ile ilgili eğlenceli videolar , yazılar , resimler , capslar yayınlayarak eğitimin stresinden biraz uzaklaşarak keyifli yanlarıyla vakit geçirmeniz amaçlanmıştır.
www.dershocam.blogspot.com


{ 1 yorum... read them below or add one }

Copyright © Eğitim Dünyasının Yeni Yüzü - MT2Dosyalar - TR DersHocam - Türkcelestirme AhmetZekiTasgar